Policja
Fot. Lubuska Policja

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim poinformowali, że w Hiszpanii udało im się zatrzymać polskiego przestępcę. Mężczyzna był poszukiwany od 17 lat.

Tak długi czas poszukiwania zakończony finalnym zatrzymaniem przestępcy nie zdarza się zbyt często. Teraz udało się to zrobić w przypadku 53-letniego Polaka, który wymykał się polskiemu wymiarowi sprawiedliwości od 2005 roku.

Mężczyzna jest oskarżony o liczne napady rabunkowe z przemocą i zastraszaniem, przestępstwa przeciwko zdrowiu i inne rozboje dokonane na domownikach czy wywlekanie kierowców z ich pojazdów. Groził także innym bronią palną.

Choć wystawiono za nim trzy listy gończe i Europejski Nakaz Aresztowania, od 17 lat udawało mu się ukrywać przed policją. Nie miał innego wyjścia – w przypadku choćby najmniejszej wpadki, czekało go 18 lat więzienia.

12 sierpnia w hiszpańskim mieście Reus mężczyzna został zatrzymany, choć stawiał duży opór. Następnie przetransportowano go do Polski specjalnym konwojem powietrznym. Został już skierowany do więzienia.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!