Wybuch
Fot. Filiżanka Twitter

W czwartkowy poranek w Kołobrzegu doszło do wybuchu w jednym z mieszkań w bloku wielorodzinnym. Na jego skutek okno zostało wyrwane z framug, a odłamki uszkodziły zaparkowane pod budynkiem pojazdy. Przyczyną była… puszka z suchym szamponem.

Mieszkańcy bloku przy ulicy Grochowskiej w Kołobrzegu mieli niezbyt spokojny czwartkowy poranek. Jak się okazało, w jednym z mieszkań doszło do eksplozji suchego szamponu w spreju, która była słyszalna nawet w pobliskich blokach.

Wybuch doprowadził do wyrzucenia okna na zewnątrz budynku, a fala uderzeniowa była na tyle duża, że rozbiła szybę w drobny mak. Polsat News informuje, że doszło również do znaczących uszkodzeń pojazdów pod blokiem.

Do tak niecodziennego zdarzenia doszło na skutek przegrzania butelki z suchym szamponem. Doszło do tego, ponieważ stał on zbyt blisko świeczki, którą w godzinach nocnych dogrzewała się mieszkająca w bloku emerytka.

W wyniku eksplozji nikt nie ucierpiał. Służby przekazały, że właścicielka mieszkania mogła nie wyjść z tego wypadku bez szwanku. Fala uderzeniowa rozeszła się nad jej łóżkiem, a kołdra, którą była przykryta, uchroniła ją przed odłamkami szkła.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę