„Grupa Ożarowska” rozbita! Udana akcja warszawskiej policji!

REKLAMA

„Grupa Ożarowska” składała się z kilkudziesięciu osób, które wprowadziły na Polski rynek narkotyki warte 13 mln złotych. 26 członków grupy zostało zatrzymanych podczas akcji Centralnego Biura Śledczego w Warszawie oraz w okolicach stolicy. 19 osób doprowadzono z aresztów śledczych. Wszystkie działania były nadzorowane przez prokuratorów z Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie.

– Śledztwo w tej sprawie trwało półtora roku – poinformowała kom. Iwona Jurkiewicz z Centralnego Biura Śledczego Policji. Do zatrzymania 26 osób z „Grupy Ożarowskiej” doszło w poniedziałek w godzinach porannych. W mieszkaniach zatrzymanych policja znalazła narkotyki oraz broń.

REKLAMA

–  Kolejne 19 osób, w tym podejrzanego o kierowanie zorganizowaną grupą Piotra S., policjanci doprowadzają do prokuratury z aresztów oraz zakładów karnych, gdzie odbywają wyroki m.in. za wcześniejszy udział w grupach przestępczych, handel narkotykami czy napady rabunkowe – poinformowała Iwona Jurkiewicz.

Rozbita grupa wprowadziła na polski rynek 270 kilogramów narkotyków. Należały do nich heroina, amfetamina, haszysz, ecstasy, mefedron i marihuana. Łączna wartość narkotyków to prawie 13 mln złotych.