Poseł Zjednoczonej Prawicy Zbigniew Gryglas w wywiadzie dla prawicowej Telewizji Republika zaapelował do wyborców o zaufanie i poparcie jego kandydatury. Oświadczył, że ma plan, który uzdrowi Polskę. – Tych pomysłów mam bardzo wiele, w szczególności przygotowałem 7-punktowy plan dla Warszawy, dla Polski – stwierdził, a jako jeden z głównych jego elementów  wymienił upamiętnienie „w sposób szczególny w przyszłym roku 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej”.

Gryglas odniósł się w wywiadzie również do prowadzonej w mediach społecznościowych akcji „Nie świruj! Idź na wybory”, w której biorą udział m.in. znani aktorzy, tacy jak Krystyna Janda czy Wojciech Pszoniak. Inicjatywa nawołująca do pójścia do urn spotkała się atakiem ze strony polityków PiS i telewizji publicznej. Kandydat partii rządzącej do Sejmu przyznał, że widział „jakieś fragmenty” produkowanych klipów.
– Ja myślę, za każdy ma prawo wyrażać swoje poglądy, ale ta akcja gdzieś się ociera o śmieszność, chyba są granice tego typu wypowiedzi. Myślę, że to środowisko powinno w bardziej wysublimowany sposób wypowiadać się o kwestiach politycznych – skrytykował inicjatywę Gryglas.

 

 

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę