Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski złożył za pośrednictwem Twittera życzenia wielkanocne. Zostały one skrytykowane przez telewizję publiczną oraz polityków PiS i Zjednoczonej Prawicy. Ich zdaniem  prezydent stolicy celowo pominął fakt, że chodzi o Wielkanoc.

Tymczasem w dołączonym do filmiku poście Trzaskowski podkreśla, że „te Święta Wielkanocne są inne niż wszystkie”. „Tym bardziej warto, żebyśmy sobie przy ich okazji życzyli wszystkiego, co najlepsze – przede wszystkim zdrowia, ale też nadziei i optymizmu. Bo o tym są te Święta. Wszystkiego dobrego!”, życzy prezydent Warszawy.

Na nagraniu Trzaskowski mówi z kolei, że „na te święta musimy zostać w domu, ale bądźmy dobrej myśli – na pewno kolejne tygodnie, kolejne miesiące powinny być dla nas wszystkich łatwiejsze”. – Proszę jeszcze raz o odpowiedzialność i cierpliwość. Wszystkiego dobrego na święta, uważajcie Państwo na siebie i zostańcie w domu – apeluje.

Wśród polityków obozu rządzącego życzenia prezydenta stolicy wywołały oburzenie.

Najdalej poszedł wiceminister aktywów państwowych Zbigniew Gryglas, który odmówił Trzaskowskiemu prawa do reprezentowania jakiegokolwiek polskiego miasta.

„Kosmopolityczny Prezydent. Mógłby reprezentować każde miasto tylko nie polskie”, napisał Gryglas na Twitterze.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę