Gryglas: Wygrana opozycji to utrata suwerenności przez Polskę!

Poseł Zbigniew Gryglas skomentował program wyborczy Koalicji Obywatelskiej. Jego zdaniem przegrana PiS 13 października i przejęcie władzy przez opozycję skończy się utratą suwerenności przez Polskę.

Wiceprezes partii Porozumienie Jarosława Gowina stwierdził, że model państwa zaproponowany przez KO to „państwo z wczesnego okresu liberalizmu. Państwo, które ma ograniczać swoją rolę do tego klasycznego »stróża nocnego«”. – Jego funkcje mają być bardzo limitowane, ma czuwać jak ten stróż nocny nad takim elementarnym porządkiem i nic więcej. Ten stróż nocny nie potrafił nawet przypilnować cystern, które wjeżdżały do kraju z paliwem – podkreślił Gryglas.

Czytaj także:  Poseł Czarnek z PiS: Europosłowie PO i Lewicy dopuścili się zdrady Polski

Zdaniem posła Zjednoczonej Prawicy dojście do władzy przez partię Grzegorza Schetyny będzie  katastrofą i skończy się utratą suwerenności przez Polskę.

– W naszym położeniu geograficznym lansowanie takiej koncepcji państwa ograniczonego, państwa, które większość swoich kompetencji przekaże albo wspólnocie europejskiej z jednej strony, a z drugiej strony samorządom, a samo ograniczy się do stróża nocnego – to jest bardzo niebezpieczne, to grozi katastrofalnymi skutkami, to może grozić utratą suwerenności – powiedział Gryglas.

Czytaj także:  Brudziński o konflikcie w Zjednoczonej Prawicy: Będą dymisje, a być może i wybory

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.