Poseł Zbigniew Gryglas skomentował program wyborczy Koalicji Obywatelskiej. Jego zdaniem przegrana PiS 13 października i przejęcie władzy przez opozycję skończy się utratą suwerenności przez Polskę.

Wiceprezes partii Porozumienie Jarosława Gowina stwierdził, że model państwa zaproponowany przez KO to „państwo z wczesnego okresu liberalizmu. Państwo, które ma ograniczać swoją rolę do tego klasycznego »stróża nocnego«”. – Jego funkcje mają być bardzo limitowane, ma czuwać jak ten stróż nocny nad takim elementarnym porządkiem i nic więcej. Ten stróż nocny nie potrafił nawet przypilnować cystern, które wjeżdżały do kraju z paliwem – podkreślił Gryglas.

Zdaniem posła Zjednoczonej Prawicy dojście do władzy przez partię Grzegorza Schetyny będzie  katastrofą i skończy się utratą suwerenności przez Polskę.

– W naszym położeniu geograficznym lansowanie takiej koncepcji państwa ograniczonego, państwa, które większość swoich kompetencji przekaże albo wspólnocie europejskiej z jednej strony, a z drugiej strony samorządom, a samo ograniczy się do stróża nocnego – to jest bardzo niebezpieczne, to grozi katastrofalnymi skutkami, to może grozić utratą suwerenności – powiedział Gryglas.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę