– PSL jest elementem ataku ze strony PiS. To widać, że chcą po prostu zanihilować ruch ludowy (…). To operacja, która ma zanihilować klub PSL-u, a potem, próbować zabierać elektorat Polskiemu Stronnictwu Ludowemu – powiedział w poniedziałek w Katowicach szef Platformy Obywatelskiej.

Grzegorz Schetyna skomentował w ten sposób przejście posła Mieczysława Baszki z PSL do Porozumienia kierowanego przez wicepremiera Jarosława Gowina.

Zdaniem lidera PO w działania mające na celu zniszczenie PSL i przejęcie jego elektoratu wiejskiego wpisuje się też zawłaszczanie przez obecną władzę dokonań przedwojennego premiera i lidera ruchu ludowego Wincentego Witosa, jakie miało miejsce przy okazji obchodzonej ostatnio 144 rocznicy jego urodzin.

Szef Platformy zapewnił, że kierowana przez niego partia jest za tym, by PSL utrzymał swoją pozycję na scenie politycznej.

– Będziemy ich wspierać; jesteśmy w koalicjach w 15 sejmikach i będę trzymał za nich kciuki. Uważam, że zrobią wszystko, żeby sobie dać radę i żeby obronić swoją pozycję w następnych wyborach samorządowych – głęboko w to wierzę i głęboko im tego życzę – oświadczył Schetyna.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę