Grzegorz Schetyna podał nazwiska liderów list w wyborach do Sejmu! Są niespodzianki! (WIDEO)

– To sprawdzona koalicja i sprawdzone relacje –powiedział przewodniczący PO Grzegorz Schetyna po spotkaniu zarządu partii, na którym zostali zatwierdzeni liderzy list Koalicji Obywatelskiej w jesiennych wyborach parlamentarnych. Na listach znajdują się politycy PO, Nowoczesnej, Inicjatywy Polskiej, Zielonych, a także działacze i aktywiści społeczni.

Prezentujemy listy #KoalicjaObywatelska w wyborach do Sejmu ✌️🇵🇱 Oglądajcie i komentujcie! 👇

Opublikowany przez Platforma Obywatelska Wtorek, 30 lipca 2019

Czytaj także:  Mariusz Kamiński odejdzie z rządu?

– Przed nami jeszcze dużo pracy nad tymi listami – wyjaśnił przewodniczący Platformy i dodał, że zarząd krajowy partii przygotuje pełne listy dopiero w drugiej połowie sierpnia.

Grzegorz Schetyna ma być „jedynką” KO w Warszawie, a z drugiego miejsca w stolicy będzie kandydować szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. W Katowicach listę poprowadzi wiceprzewodniczący PO i były minister sprawiedliwości Borys Budka, który zmierzy się tam z premierem Mateuszem Morawieckim. W Krakowie „jedynką” będzie z kolei polityk związany wcześniej z PiS-em i były wiceszef dyplomacji Paweł Kowal.

Czytaj także:  Ponad 1500 nowych zakażeń. Nowe dane MZ

– Tomasz Siemoniak wystartuje w Wałbrzychu, we Wrocławiu Małgorzata Kidawa-Błońska, w Lublinie Joanna Mucha. W Łodzi jedynką będzie były dziennikarz Tomasz Zimoch, w Piotrkowie Cezary Grabarczyk, a Cezary Tomczyk w Sieradzu, w Bydgoszczy Krzysztof Brejza – wyliczał Grzegorz Schetyna.

Czytaj także:  Emilewicz odchodzi z Porozumienia. Przyczyną różnice zdań z Gowinem

 

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.