Jak tylko Katarzyna Lubnauer ogłosiła w piątek, że Nowoczesna przystępuje do Koalicji Europejskiej, w sieci zawrzało. Wśród licznych komentarzy polityków, dziennikarzy i szerzej nieznanych internautów nie zabrakło i takich, które wręcz wieszczą koniec partii założonej w 2015 roku przez Ryszarda Petru.

„Grzegorz Schetyna zakończył konsumpcję Nowoczesnej”, ocenił na Twitterze poseł PiS Piotr Müller. „Następni w kolejce wchodzą na talerz ludzie z PSL”, dodał złośliwie parlamentarzysta, nawiązując do prawdopodobnego akcesu ludowców do Koalicji Europejskiej.

„A co Nowoczesna wniesie do Koalicji poza długami i 0,001% punkta procentowego???”, spytał z kolei użytkownik Twittera o nicku Spinacz.

„To jest ostatnią deską ratunku, żeby kilku waszych wcisnąć do europejskiego koryta. Po wyborach w PL znikniecie z politycznej mapy Polski”, ocenił na Twitterze Radek K.

Katarzyna Lubnauer próbując tonować nastroje w sieci, przekonywała na Twitterze, że „wybory do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku są najważniejsze od czasu akcesji Polski do UE”. „Zadecydują o pozycji Polski w UE oraz o przyszłości samej Unii. Dlatego w duchu odpowiedzialności za Polskę i UE, Nowoczesna będzie współtworzyć #KoalicjaEuropejska. Zwyciężymy!”, oświadczyła szefowa Nowoczesnej.

 

 


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę