Smutne informacje dla wielkich fanów serialu „Świat według Kiepskich”. Zmarła kolejna lubiana przez widzów gwiazda.

Dzisiaj rano w poniedziałek  Teatr Kochanowskiego w Opolu opublikował smutny wpis, w którym informuje o śmierci Zofii Bielewicz. Aktorka odeszła w wieku 93 lat.

Z nieopisanym smutkiem żegnamy Zofię Bielewicz. Aktorkę, dla której teatr był całym życiem. […] Jeszcze kilka dni temu Zofia z radością towarzyszyła nam przy wydarzeniach związanych z otwarciem teatru i nowego sezonu. Przy każdej premierze była z nami i cieszyła się razem z nami! Zapamiętamy jej niezwykły talent, wdzięk, klasę, poczucie humoru, wielką empatię i miłość do teatru.

 Zofia Bielewicz – gwiazda „Świata według Kiepskich” nie żyje

Zofia Bielewicz była zakochana w teatrze. Występowała również w filmach i serialach. Widzowie mogli zobaczyć ją w takich produkcjach jak „Pierwsza Miłość” i „Świat według Kiepskich”. Zagrała ogromną ilość ról, było ich aż ponad sto czterdzieści. W 2000 roku świętowała z okazji 50-lecia pracy w teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu.

Miłość do aktorstwa odkryła w czasach II wojny światowej. To wtedy rozpoczęła swoją przygodę. W powstaniu warszawskim wraz ze swoją mamą uczestniczyła i występowała na koncertach słowa muzyki polskiej dla powstańców.

Po wojnie artystka debiutowała w Teatrze Groteska w Krakowie (1945 rok). Z Teatrem Kochanowskiego była związana od 1974 roku i tylko w nim odegrała rolę w 132 spektaklach.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę