Włodzimierz Matuszak znany jest milionom Polaków z hitowego serialu telewizyjnego „Plebania”, w którym wcielił się w pierwszoplanową rolę ks. proboszcza Antoniego Wójtowicza. Aktor w najnowszym wpisie na Facebooku odniósł się do aktualnej sytuacji w Polsce i postawy części społeczeństwa, głosującej na PiS.

„Nie mam już najmniejszej wątpliwości, że przyczyną całego zła jest fatalny poziom edukacji Polaków. To właśnie ci ludzie są paliwem wyborczym Kaczyńskiego. Im mniej rozumieją z tego, co dzieje się w Polsce, tym lepiej dla rządzących”, podkreśla na FB Matuszak, który jest znany również z kultowego serialu „Pitbull”.

„Rasa panów rzuci ochłap z pieniędzy podatników i tłum szczęśliwy. Będą potem skandować imię wodza. Zaraz ktoś powie, że i wykształceni popierają rządy PiS. Tak. I to jest specjalna kategoria ludzi. To cyniczni karierowicze”, kontynuuje charakterystykę osób popierających partię Jarosława Kaczyńskiego.

„Powiem nieco brutalnie: G***o ich obchodzi dobro Polski, dobro Polaków”, ocenia aktor elektorat PiS. „Dla nich najważniejsze jest słowo JA. Doją Polskę jak dojną krowę. Tak panie Duda. Pan to przewidział wygłaszając kiedyś sentencję: »Ojczyznę dojną racz nam wrócić panie«”, zauważa.

„To was dotyczy ludu pisowski. To wasz prezydent okazał się prorokiem. Ale tak generalnie współczuję wszystkim, którzy zapomnieli co to honor. Bo kiedyś spotkamy się i popatrzymy sobie w twarz”, stwierdza.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2709960389040529&id=100000797823905

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę