We wtorek, 20 października, odszedł nagle Dariusz Gnatowski, lubiany aktor, znany z roli Arnolda Boczka w „Świecie według Kiepskich”. Miał zaledwie 59 lat. Wiadomość o jego przedwczesnej śmierci wstrząsnęła fanami i branżą filmową. Wzruszającymi słowami żegnają go przyjaciele oraz współpracownicy.

Dariusz Gnatowski znany był głównie z kultowej roli Arnolda Boczka w serialu „Świat według Kiepskich”. Jednak uwielbiany przez widzów aktor posiadał o dużo bogatsze portfolio. Przez wiele lat swojej kariery zdobył doświadczenie, uznanie oraz sympatię współpracowników z branży filmowej.

Produkcja „Świata według Kiepskich” jako jedni z pierwszych poinformowali o śmierci Dariusza Gnatowskiego.

Przed chwilą dotarła do nas bardzo smutna informacja. Nie żyje Dariusz Gnatowski, wspaniały aktor i wielki człowiek. Dziękujemy za wszystkie chwile radości, które nam dałeś. Żegnaj. Świat stał się smutniejszym miejscem, a my będziemy tęsknić – opublikowali na Facebooku.

https://www.facebook.com/kiepscy/posts/3752735208079770

Gwiazdy żegnają Dariusza Gnatowskiego w poruszających wpisach.

Dariusza Gnatowkiego pożegnał też Andrzej Grabowski. Aktorzy grali razem na planie ponad 20 lat. Na Instagramie opublikował ich wspólne czarno-białe zdjęcie, a na Facebooku napisał:

– Fantastyczny, dobry, ciepły człowiek. Olbrzymi smutek. R.I.P. 

https://www.instagram.com/p/CGk3mHjlR9m/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

 

Pięknymi słowami pożegnał aktora Piotr Cyrwus. Ich zawodowe ścieżki często się przecinały. Odtwórca Ryśka z „Klanu” zamieścił ich stare, wspólne zdjęcie z czasów młodości, a pod nim napisał:

– Jest ciężko kiedy Przyjaciele odchodzą… A to był piękny, dobry Przyjaciel!!! Wielkiego serca i inteligencji!!! Żegnam Cię, Darku.

https://www.instagram.com/p/CGkyOncHiwA/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Poruszający wpis zamieścił aktor Marcin Zacharzewski.

– Dziś nie umiem dobrać właściwych słów. Odszedł mój przyjaciel, kolega z garderoby, sąsiad… Będzie mi Ciebie brakowało, Dareczku. RIP.

https://www.instagram.com/p/CGk7mzQHx_J/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Dariusz Gnatowski grał nie tylko w serialach oraz teatrze. Aktywnie uczestniczył również w innych projektach artystycznych. Kilka lat temu grał w klipie do jednego z utworów Łukasza Rostkowskiego, popularnego rapera i producenta muzycznego L.U.C., który w swoim wpisie podziękował aktorowi za udział w teledysku „Iluzji Łąka”.

– Najpierw Wojciech Pszoniak, a dziś smutna wiadomość o śmierci kolejnego aktora, Darka Gnatowskiego,  który kilka lat temu zaszczycił nas swoją osobowością w klipie do utworu Iluzji Łąka. Darek kojarzył się nam z komediami, ale zarazem był bardzo kumatym, wrażliwym i ciepłym człowiekiem otwartym na wariactwa i eksperymenty artystyczne. Żegnaj kumplu z leśnej łąki i dziękuję, że byłeś z nami i mi nie poucinałeś palców na tym pieńku! Dzięki Mateusz Głowacki, że nas poznałeś. RIP Boczku!

https://www.instagram.com/p/CGk4nK5H8wR/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Joanna Kurowska opublikowała poruszające wspomnienie wspólnych lat pracy, a także przyjaźni na swoim Instagramie.

Odszedł mój serdeczny kolega Darek Gnatowski. Och, jaki to był wspaniały kompan. Opowiadał dowcipy po góralsku z akcentem nie do podrobienia. Był przy tym skromny i życzliwy życzliwością jaka już dzisiaj jest na wymarciu. Nikomu nie zazdrościł. O swoich kolegach z Krakowa , Treli, Peszku, Stuhrze , mówił z niekłamanym podziwem.W naszym środowisku to rzadkość. Nie wartościował się odbierając wartość innym. Nie musiał. Miał kręgosłup. Lubiliśmy się. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić, że jak przyjadę na plan Kiepskich w styczniu , to nie usłyszę- Joaśka, jak już se tam zagrasz to swoje, to zejdź se na dół w hotelu na piwko”. Chyba się już Gnatu kochany nie napijemy. Myślałam, że w tym roku, worek ze smutkiem już mam zawiązany. A jednak. Darku, będzie mi Ciebie brakować. Bardzo. Niech ten rok już se pójdzie. W MORDĘ JEŻA…[pisownia oryginalna].

https://www.instagram.com/p/CGlNtdGFZnf/?utm_source=ig_web_copy_link

Aktora pożegnała także Matylda Damięcka. Artystka często wyraża aktualne wydarzenia przy pomocy prostych grafik. Na swoim profilu na Facebooku opublikowała rysunek Gnatowskiego, dodając prosty podpis: „dariusz gnatowski #dlaciebiePanboczek”.

https://www.facebook.com/thegirlwhofellonearth/photos/a.1980735202169765/2754246151485329/


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę