Anonymous
fot. Pixabay

Najpopularniejsza grupa hakerska Anonymous wypowiedziała Rosji cyberwojnę. To odwet za inwazję Putina na Ukrainę.

Wojska Władimira Putina drugi dzień dokonują inwazji na Ukrainę. NBC News poinformowało w czwartek, że prezydent USA Joe Biden otrzymał gotowy plan i propozycję przeprowadzenia poważnego cyberataku na Rosję. Hakerzy z Anonymous postanowili wziąć sprawy we własne ręce i rozpoczęli już atak.

Anonymous: Wypowiadamy Rosji cyberwojnę

„Kolektyw hakerski Anonymous oficjalnie jest w stanie cyberwojny z Rosją” – poinformowali członkowie Anonymous w mediach społecznościowych.

Hakerzy dokonali ataku na strony rządowe oraz rosyjskie serwisy informacyjne. W piątek przestało działać co najmniej kilka rosyjskich witryn propagandowych, w tym Russia Today. W tej chwili nie działają m.in. witryny: sovam.com, com2com.ru, ptt.ru, mil.ru, government.ru, kremlin.ru, rt.com – ostatnie dwie strony zostały na krótki okres przywrócone, lecz w piątek ok. 13 czasu polskiego znowu zostały zhakowane.

„Ukraina, która jest państwem demokratycznym, została najechana przez faszystowską dyktaturę. To nie jest konflikt pomiędzy NATO i Rosją, to walka demokracji z faszyzmem” – napisali Anonymous na Twitterze.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę