Poseł PO Andrzej Halicki powiedział w poniedziałek w programie Wirtualnej Polski „Tłit”, że PiS „nie ma prawa bagatelizować tego, co się dzieje w przestrzeni publicznej”, zaczynając od taśm premiera Mateusza Morawieckiego, a kończąc na mikroaferach, które mają miejsce w terenie.

W ocenie Halickiego, PiS manipuluje opinią publiczną, rozdaje posady swoim działaczom, uprawia nepotyzm i postępuje nieuczciwie.– Jeżeli ludzie to widzą, to myślę, że dziś już Jarosław Kaczyński też wie, że postawił na złego konia – myślę o Mateuszu Morawieckim – zaznaczył poseł PO.

Zdaniem polityka opozycji, zmiana na stanowisku premiera to obecnie „tylko kwestia czasu” oraz „okoliczności, któremu temu będą sprzyjać”.

– Beata Szydło była broniona rano, a wieczorem usłyszała, że jest już niepotrzebna, być może tak będzie i teraz – powiedział Halicki, odnosząc się do sytuacji z 7 grudnia zeszłego roku, gdy PO złożyła wniosek o odwołanie premier Szydło i najpierw PiS ją w Sejmie obronił, po czym jeszcze tego samego dnia podała się do dymisji, ustępując miejsca Morawieckiemu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę