Fot.: Facebook.com/tvp.info

Europoseł Koalicji Obywatelskiej Andrzej Halicki skomentował na Twitterze propagandę telewizji publicznej związaną ze środową akcją protestacyjną dużych mediów przeciwko projektowi rządu Mateusza Morawieckiego, który ma wprowadzić podatek od emitowanych w nich reklam. 

Sprzeciwiając się temu rozwiązaniu, stacje takie jak TVN, Polsat, TVN24, Polsat News oraz największe internetowe portale informacyjne nie emitowały w środę swoich programów. W ich miejsce pojawiła się informacja o inicjatywie ustawodawczej PiS, która nie tylko uderzy po kieszeni zwykłego Polaka, ale także doprowadzić może do zmonopolizowania przekazu informacyjnego przez media podległe obozowi rządzącemu. Dodatkowo wprowadzenie opodatkowania spowodować może także upadek małych prywatnych mediów lokalnych, które działają bardzo często wyłącznie dzięki zyskom z zamieszczanych reklam.

Publiczna TVP Info, broniąc pomysłu partii Jarosława Kaczyńskiego, na paskach informacyjnych zamieszczała hasła, że „międzynarodowe koncerny medialne traktują Polskę jak kolonię”, jak również, że „nie chcą się dzielić z Polakami swoimi wielomilionowymi zyskami”. Można też było przeczytać, że  „niemieckie media dla Polaków nie chcą płacić składki na polską służbę zdrowia, kulturę i zabytki”.

Na tę propagandę zareagował w mediach społecznościowych europoseł Koalicji Obywatelskiej Andrzej Halicki (Platforma Obywatelska). „Bezwzględnie zlikwidujemy to SZAMBO. Rozliczymy każdego, kto przyłożył rękę do obecnego TVPINFO. Oszuści, kłamcy, manipulanci”, oświadczył.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę