REKLAMA

Dynie na Halloween
YouTube | 内卡厨房Neckar Kitchen

Halloween przez ostatni czas zyskało ogromną popularność w naszym kraju. Święto to wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i obchodzone jest 31 października. Oczywiście przedmiotem, który nieodłącznie kojarzony jest z tym świętem jest dynia i dekoracje wykonane z jej wykorzystaniem. Jak zatem samodzielnie przygotować wystrój na Halloween?

REKLAMA

Dekoracja z dyni

Do wykonania dekoracji będziemy potrzebować łyżki, która posłuży nam do wydrążenia dyni, a także ostrego noża oraz małej świeczki.

Przygotowanie dyniowej dekoracji rozpoczynamy od wycięcia w dyni sporego otworu, który pomoże nam wydrążyć miąższ z jej środka. Najlepiej będzie odciąć w tym celu górę dyni, w taki sposób, aby odcięta część mogła służyć nadal za pokrywkę. Najlepiej jest zatem kierować nóż po pewnym kątem. Kiedy odetniemy już wierzch warzywa, możemy zabrać się za wydrążanie jej środka.

REKLAMA

Jak wyciąć twarz?

Aby dobrze wyciąć oczy oraz usta i nos naszej dyni, najlepiej będzie odrysować je od szablonu przy pomocy markera. Kiedy na skórę dyni dokładnie nanieśliśmy już jej twarz nie pozostaje nic innego, jak ostrożnie przy pomocy noża, wydrążyć wszystkie otwory. Na koniec do wnętrza dyni wkładamy świeczkę i zapalamy ją. Dekoracja gotowa!


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA