Posłanka Koalicji Obywatelskiej Iwona Hartwich skomentowała na Facebooku informacje podawane przez telewizję publiczną na temat sytuacji osób z niepełnosprawnościami. Podkreślając, że TVP podaje nieprawdziwe dane na ten temat, oskarżyła również prezydenta Andrzeja Dudę o niespełnienie obietnic złożonych tym osobom.

„Kłamstwo PiS w TVP. 500+ dla niepełnosprawnych??? Owszem, ale z kryterium dochodowym, czyli jednak nie dla wszystkich!!!”, napisała Hartwich na FB. „Renta socjalna w 2015 roku wynosiła 739,50 zł brutto – obecnie 1100 zł brutto. Różnica – 360,42 zł, a nie 460 zł!!! Zasiłek pielęgnacyjny w 2015 roku wynosił 153 zł – obecnie 215,84 zł. Różnica – 62,84 zł, a nie 630 zł!!! Osobisty Asystent Osoby Niepełnosprawnej – BRAK!!!”, wyliczyła Hartwich najnowsze kłamstwa propagandy PiS przekazywane przez telewizyjne „Wiadomości”.

https://www.facebook.com/iwona.hartwich/posts/1255043144692550

Hartwich stwierdziła również, że TVP kontrolowana przez PiS „nie ma prawa porównywać negocjacji z premierem Donaldem Tuskiem, a z rządem Morawieckiego!”.

„Rząd PiS może uczyć się kultury politycznej w negocjacjach od Platformy Obywatelskiej. Trzeba umieć zmierzyć się z problemem i wywiązać się ze swoich wcześniejszych obietnic”, podkreśliła. Posłanka przypomniała również, że TVP nigdy „nie pokazała rzetelnego materiału o naszej 40-dniowej walce o godność naszych niepełnosprawnych dzieci. Osoby z niepełnosprawnościami nigdy Wam tego nie zapomną…”, oświadczyła.

Liderka protestu okupacyjnego w Sejmie osób z niepełnosprawnościami  w 2018 roku oskarżyła również prezydenta Andrzeja Dudę o świadome oszukanie tych osób.

„Prezydent Andrzej Duda z premedytacją oszukał osoby z niepełnosprawnościami, dodatkowo podpisał ustawę o funduszu solidarnościowym, która odebrała szansę na godne życie osób z niepełnosprawnościami. Beata Szydło zlekceważyła osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunów podczas 40-dni protestu w Sejmie. Poprosiliśmy, aby przyszła i nas wysłuchała, nie znalazła nawet chwili”, napisała Hartwich na Facebooku.

Posłanka zilustrowała ten fragment filmem z obietnicami składanymi przez Dudę, który co prawa zniknął już z  You Tube, ale zachował się jednak w internecie.

https://www.facebook.com/iwona.hartwich/videos/1254630168067181/

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę