W homilii kończącej procesję Bożego Ciała metropolita poznański abp Stanisław Gądecki stwierdził, że –„ Zabijanie dzieci w łonie matki nie jest kwestią światopoglądową”. Duchowny wyraźnie krytycznie odniósł się do idei powstania w Poznaniu dyżuru ginekologicznego 24 h.

Na jednym z portali społecznościowych o pomyśle dyżuru poinformował w marcu prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

„Gdy potrzebna jest fachowa porada i pomoc, kwestie światopoglądowe powinny zejść na drugi plan. Przygotowujemy projekt 24-godzinnego dyżuru ginekologicznego. Poznaniankom, które z niego skorzystają, nikt nie będzie prawił kazań, tylko udzieli koniecznej pomocy” – pisał Jaśkowiak.

Jak przypomniał Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, w Polsce, oprócz trzech wyjątków, zabijanie dzieci poczętych jest zakazane.

– Tymczasem w Poznaniu słyszymy dziwne zapowiedzi: ginekolog 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu i bez klauzuli sumienia. Projektodawca oświadcza, że w tym przypadku kwestie światopoglądowe powinny zejść na drugi plan. Problem w tym, że zabijanie dzieci w łonie matki nie jest kwestią światopoglądową, aborcja odnosi się do konkretnego człowieka – tłumaczył Gądecki.

Katolicki duchowny zaznaczył też, że aborcja to zawsze jest w efekcie śmierć organizmu. – Żeby temu zaprzeczyć, trzeba by najpierw odmówić człowieczeństwa dziecku znajdującemu się w łonie matki – mówił.

Arcybiskup wskazał również, że obecnie nauki biologiczne „wskazują na jednoznaczny moment zapłodnienia, jako jedyny akt właściwy dla tworzenia nowego organizmu”. – Od początku istnieje w nim ściśle określony program genetyczny, a powstała odrębna jednostka ludzka posiada już swoją własną, w pełni sprecyzowaną pulę genową. Współczesna nauka nie dostarcza więc jakichkolwiek argumentów zwolennikom aborcji. – argumentował hierarcha.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna