Fot. Wikimedia Commons/Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0 pl

Zbigniew Hołdys w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” odniósł się do możliwego powrotu na polską scenę polityczną Donalda Tuska. Według nieoficjalnych informacji na zapowiadanym na 3 lipca posiedzeniu Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej ma dojść do przekazania Tuskowi władzy w partii przez obecnego przewodniczącego Borysa Budkę.

Zdaniem Hołdysa zaangażowanie się szefa Europejskiej Partii Ludowej w politykę krajową będzie miało same pozytywy i przyciągnie do opozycji najmłodsze pokolenie Polaków.

– Widziałem badania, które mówią, że gdyby Tusk wrócił to 70-80 proc. młodych powiedziałoby, że dobrze. Nawet 20 proc. wyznawców Konfederacji – stwierdził dawny lider zespołu Perfect.

Hołdys podkreślił, że Tusk wróci do polskiej polityki po 7–8 latach nieobecności, co może być korzystne, jeśli chodzi o stosunek młodzieży do dwukrotnego byłego premiera.

– Kiedy był [w polityce polskiej – przyp.red.], oni mieli 10 lat, nie interesowali się. Jak zobaczą go w akcji, usłyszą ten nowy język, zobaczą, że to nie jest diabeł wcielony. Zobaczą, że tam jest żelazna logika, pomysłowość, poczucie humoru, nowoczesność. To wszystko, co kilkanaście lat temu dało Tuskowi miażdżące zwycięstwo nad PiS – oświadczył.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę