Hołownia do Kaczyńskiego: Niech pan przeprosi za Obajtka i zniszczenie Polski

Szymon Hołownia zażądał od Jarosława Kaczyńskiego przeproszenia Polaków za działalność szefa Orlenu Daniela Obajtka. Zdaniem lidera Polski 2050 prezes PiS powinien jak najszybciej zniknąć z polskiej polityki.

   

– Panie Jarosławie Kaczyński, niech pan przeprosi za Daniela Obajtka. Niech pan przeprosi za psucie Polski, zniszczenia, jakich dopuścił się pan i pana podopieczny, a potem, jak to mówiły doprowadzone również przez pana do płaczu Polki, proszę się żwawo oddalić – mówi Hołownia w nagraniu opublikowanym na Twitterze.

Przewodniczący Polski 2050, która w niektórych sondażach jest już drugą siłą polityczną w Polsce, zaatakował również zapowiadany szumnie przez PiS program „Nowy Ład” dotyczący odbudowania kraju po pandemii koronawirusa.

   

– Jeśli przyjdzie wam do głowy opowiadać nam o planach decydujących o przyszłości nas i naszych dzieci, nie będziemy słuchać, co wymyśliliście, lecz zadamy pytanie kto się tym zajmie – stwierdził Hołownia. Jak podkreślił, „ludzie niekompetentni, pazerni, niesłowni i do tego bezczelni nie mogą proponować »Nowych Ładów«”. – Może „szwindelek”, może „nieład”, może „bezwład” albo „układ”. Ale nie „ład” – zauważył.

Na koniec Hołownia zwrócił się bezpośrednio do prezesa PiS. – Panie Kaczyński, jedyne co Pan może powiedzieć to „przepraszam” i zniknąć z polskiej sceny politycznej – oświadczył.

   

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News