Platforma Obywatelska przestała być najgroźniejszym  przeciwnikiem politycznym Prawa i Sprawiedliwości. Opublikowany w środę sondaż pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl jest kolejnym badaniem, w którym partia Borysa Budki w wyborach parlamentarnych zajęłaby dopiero trzecie miejsce. Przegrałaby zarówno z PiS (Zjednoczoną Prawicą), jak i z ruchem Szymona Hołowni Polska 2050.

Zgodnie z przedstawionymi rezultatami koalicja PiS-Solidarna Polska-Porozumienie wygrałaby wybory i uzyskałaby w nich poparcie 31 proc. respondentów (wzrost o 2 pkt proc. w stosunku do badania poprzedniego).

Sondaż przynosi złe wiadomości dla największej partii opozycyjnej, czyli PO. Formacja Borysa Budki zajęłaby w wyborach dopiero trzecie miejsce zmiażdżona przez Polskę 2050. Ruch Szymona Hołowni wybrałoby bowiem 27 proc. badanych przez ośrodek, co oznacza wzrost poparcia o 3 pkt proc. Z kolei na PO zagłosowałoby zaledwie 17 proc. ankietowanych (spadek o 4 pkt proc.).

Deklarowana frekwencja przy urnach wyniosła 66 proc.

Pracownia Social Changes przeprowadziła badanie  metodą CAWI na panelu internetowym w dniach od 29 stycznia do 1 lutego 2021 roku. Wzięła w nim udział ogólnopolska, reprezentatywna próba 1074 osób.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę