Szymon Hołownia
fot. Facebook / szymonholowniaoficjalny

– Większość Polaków chce Polski europejskiej i samorządowej, na tych filarach będziemy budowali sukces – powiedział Szymon Hołownia na I Forum Samorządowym Ruchu Polska 2050 zorganizowanym sobotę w podłódzkich Pabianicach.

– Ponad 70 proc. osób w Polsce mówi: ufamy samorządowi, ok. 80 proc: chcemy być w Unii Europejskiej, a więc w podzielonym społeczeństwie punktami wspólnymi jest samorząd i Europa. O taką Polskę w Polsce 2050 będziemy chcieli walczyć, taką będziemy próbowali zbudować, aby zostawić swoim dzieciom. Większość Polaków chce Polski europejskiej i samorządowej. Na tych filarach będziemy budowali sukces – mówił polityk w sobotę.

Według Szymona Hołowni sytuacja Polski jest obecnie dramatyczna pod wieloma względami, w tym między innymi z powodu przegłosowania przez Sejm Polskiego Ładu. – Ani to polski, ani ład, bo Polska lokalna będzie traciła na nim do 12 mld zł rocznie – zauważył lider Polski 2050.

Za drugie dramatyczne wydarzenie Hołownia uznał orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, które określił jako „polityczny kabaret ludzi przebranych za sędziów, którzy stwierdzili, że wyprowadzą Polskę z Unii Europejskiej”.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę