REKLAMA

REKLAMA

Szymon Hołownia w sobotę na konferencji prasowej w Warszawie zaprezentował logo ruchu Polska 2050, które nawiązuje kolorystyką i stylem do komunikacji wizualnej stosowanej w prezydenckiej kampanii wyborczej lidera stowarzyszenia. Hołownia przedstawił również założenia swojego ruchu i zainaugurował jego dwudniowe obrady.

– Dlaczego spotykamy się tutaj? Dlatego, że to bardzo ważne miejsce. Za chwilę przejdziemy na nasze dwudniowe obrady. One nie będą toczyły się w hotelu w Lidzbarku Warmińskim, ani w hotelu w Spale, tylko w skromnej sali jednego z warszawskich liceów, które nam życzliwie tejże sali użyczyło – mówił Hołownia.

REKLAMA

Były kandydat na prezydenta nawiązał w ten sposób do planów polityków Koalicji Obywatelskiej, którzy planowali swój zjazd w czterogwiazdkowym hotelu w Lidzbarku Warmińskim, oraz do posłów Lewicy, którzy za publiczne pieniądze zorganizowali w czerwcu spotkanie w luksusowym hotelu Mościcki w Spale. Obiekt ten należy do spółki, w której zarządzie zasiada żona przewodniczącego SLD Włodzimierza Czarzastego.

https://twitter.com/Polska2050_live/status/1299734233204887552

Hołownia podczas konferencji przedstawił pierwszy punkt, który zamierza zrealizować w ramach kontraktu obywatelskiego. Jest nim modernizacja placu zabaw w Kijanach.

– Może się Państwu wydawać, że to drobna rzecz, zaangażowanie obywatelskie na rzecz takiej inicjatywy – zmiana stanu placu zabaw, który służy lokalnej społeczności, ale to jest pierwszy kontrakt z dziesięciu, które chcemy ogłosić do końca października — wyjaśnił lider Polski 2050.

REKLAMA

Jednocześnie podkreślił, że choć stowarzyszenie jest zarejestrowane dopiero od tygodnia, to udało się już wiele zrobić.

– Dziś zjazd, dalej dalsze działania liderów wojewódzkich i powiatowych, rozbudowanie naszych struktur, trwają prace programowe, działa już nasz think-tank Instytut Strategie 2050, który tworzy pierwsze dokumenty programowe, ale pozwala nam je też jak najszybciej i merytorycznie reagować na to, co się na polskiej scenie politycznej dzieje – mówił Hołownia.

https://twitter.com/Polska2050_live/status/1299724275377754112


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA