Hołownia: Orban i Morawiecki to dwaj polityczni chuligani

Lider ugrupowania Polska 2050 Szymon Hołownia skrytykował politykę wobec Unii Europejskiej prowadzoną przez szefów rządów Węgier i Polski w kontekście negocjacji nowego budżetu unijnego.

   

Viktor Orban i Mateusz Morawiecki zagrozili jego zablokowaniem, jeśli wypłaty środków unijnych zostaną uzależnione od przestrzegania praworządności w państwach członkowskich UE. Z ostatnich informacji ze szczytu Unii w Brukseli, który rozpoczął się w czwartek wczesnym popołudniem, wynika jednak, że Polska i Węgry najprawdopodobniej odstąpią od zawetowania budżetu z mechanizmem praworządności.

Hołownia na Twitterze ocenił, że polityka prowadzona przez Morawieckiego  jest sprzeczna z polską racją stanu i osłabia pozycję Polski na arenie międzynarodowej.

   

„Dwóch politycznych chuliganów, Orban i Morawiecki, próbowało podpalić europejski budżet. Orban zyskał czas na dalsze, bezkarne korumpowanie kogo się da europejskimi pieniędzmi, Morawiecki tylko stracił. Przywiezie z Brukseli słabszą Polskę i kolejną polityczną wojnę domową”, ocenił postępowanie obu polityków lider Polski 2050.

 

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News