– O ile jasno widzę, że PiS to zło i to, co oni robią, jest złe – nie mówię tutaj o ludziach, tylko o sposobie zarządzania państwem i o tym, jak to widzą – o tyle, jeżeli chodzi o Platformę, to są to stracone nadzieje, stracone szanse i kompletny brak wizji – powiedział we wtorek w TVN24 Szymon Hołownia.

Kandydat na prezydenta odnosząc się do rosnących notowań Rafała Trzaskowskiego, stwierdził, że jest to wynik mobilizacji twardego elektoratu PO.

– Platforma zmobilizowała teraz swój żelazny elektorat do walki o to, co zawsze zapowiada, czyli o to, że wygra z PiS, chociaż w ostatnich pięciu latach – pięć razy – jakoś jej z tym zwyciężaniem z PiS-em nie szło – zauważył Hołownia i dodał: – Platforma po pierwsze nie umie z PiS wygrywać. Po drugie nie ma wizji Polski. Ona wie tylko, że chce wygrać te wybory, ale nie wie, po co ma je wygrać.

Szymon Hołownia zapytany przez Konrada Piaseckiego, kogo poprze w drugiej turze, jeśli sam się w niej nie znajdzie, odparł, że nie wierzy w przekazywanie poparcia, bo „ludzie głosujący to nie jakaś masa, mięso armatnie, które można przesuwać”. Hołownia zapowiedział jednocześnie, że głośno powie, na kogo zagłosuje i że „z całą pewnością” nie będzie to Andrzej Duda.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę