Członkowie francuskiego rządu uwikłani w homoseksualny romans?
fot. Pixabay

Lokalne tygodniki bulwarowe rozpisują się o rzekomym romansie pomiędzy dwoma ministrami – członkami francuskiego rządu. Polemika wybuchła, kiedy paryski tygodnik „Voici” opublikował zdjęcia 34-letniego ministra edukacji i 43-letniego rzecznika rządu podczas wspólnych wakacji. Pismo zasugerowało wówczas, że pomiędzy dwoma politykami trwa homoseksualny romans.

Francuski tygodnik „Voici” opublikował niedawno zdjęcia dwóch członków francuskiego rządu – Gabriela Attala i Oliviera Verana. Pierwszy jest szefem tamtejszego resortu edukacji, a drugi pełni funkcję rzecznika francuskiego rządu. Na zdjęciach widać, jak panowie używają kremu przeciwsłonecznego przed wspólnym opalaniem. Tygodnik opublikował więcej fotografii – widać na nich Verana i Attalę, pływających razem na jachcie i kąpiących się w morzu.

O 34-letnim Attalu wiadomo, że jest gejem – polityk nie krył tego od dawna. Zanim objął tekę ministerstwa edukacji był szefem resortu finansów, a jeszcze wcześniej pełnił funkcję rzecznika rządu. Z życia prywatnego Attala wiemy, że był wcześniej w jawnym związku z doradcą prezydenta Emmanuela Macrona i europosłem Stephanem Sejourne.

Z kolei 43-letni Veran – z wykształcenia lekarz – zanim objął obecne stanowisko rzecznika rządu był ministrem zdrowia.

Francuscy ministrowie mają homoseksualny romans? Dyskusja po publikacji zdjęć przez paryski tygodnik

Na bazie udostępnionych fotografii tygodni „Voici” twierdzi, że Attal wdał się w romans z Veranem. Gdy pismo opublikowało materiały, bardzo szybko informacje obiegły całą francę. Rozpoczęła się polemika nad tym, czy to właściwe, aby media interesowały się prywatnym życiem polityków. Część obserwatorów – jak przytacza „RMF24” – sądzi, że należy „zostawić” polityków w spokoju i uszanować tajemnice ich życia prywatnego.

Inni są zadowoleni, że takie informacje ujrzały światło dzienne – twierdzą, że w imię demokracji i przejrzystości życia politycznego oraz wolności słowa relacje pomiędzy poszczególnymi członkami rządu powinny być jawne. Nie wydaje się, żeby przeciwni temu byli sami Attal i Veran, o których rzekomym związku w kręgach rządowych dudniły już plotki.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę