Fot. Facebook.com/MarcinHorala

W niedzielnym programie „Woronicza 17” została poruszona kwestia sporu z Czechami o kopalnię w Turowie. Goszczący w TVP Info Marcin Horała z PiS, komentując sprawę Turowa, skrytykował opozycję, zarzucając jej działanie przeciwko Polsce.

– Interes Polski jest oczywisty. Nie możemy zamknąć tej kopalni i elektrowni. To zagraża bezpieczeństwu energetycznemu Polski — stwierdził Horała.

– W tej sprawie TSUE zdecydowanie wykracza poza swoje kompetencje, bo zarówno nie ma prawa naruszać bezpieczeństwa państw swoimi orzeczeniami, jak i w postanowieniu o zabezpieczeniu (…) niszczy przedmiot sporu, bo wygaszenie tej kopalni to jest jej zniszczenie — dodał wiceminister infrastruktury.

Polityk PiS przy okazji wytknął opozycji, która w czasie gorącego sporu z Czechami i sytuacji nakładania wysokich kar na Polskę przez TSUE atakuje rząd.

– Nie doczekałem się jeszcze sprawy, w której w jasny sposób widać oczywisty interes Polski, gdzie opozycja stanęłaby po stronie polskiej racji stanu, zamiast wykorzystywać to jako kolejny pretekst do atakowania rządu — podkreślił Horała.

– Mogłaby być czymś takim np. ochrona polskich granic i obrona przed atakiem hybrydowym Łukaszenki. Okazało się, że nie. I tak samo w sprawie Turowa, gdzie jest oczywisty polski interes. Można by po prostu choć w tej jednej sprawie stanąć razem — oświadczył wiceminister infrastruktury.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę