Huczny Sylwester w Mińsku. Łukaszenka karze się bawić

REKLAMA

Mińsk będzie prawdopodobnie jedyną europejską stolicą, w której w sylwestrową noc władze zafundują mieszkańcom huczną zabawę.

W białoruskiej stolicy na placu Październikowym w pobliżu budowanego centrum biznesowego „BK Kapitał” w sylwestrową noc odbyć się ma muzyczne show i widowiskowy pokaz sztucznych ogni. Całość ma mieć niezwykle bogatą oprawę, na co wskazywać może pieczołowicie przygotowywana scena. Ukraiński portal Tut.by podaje, że scena ta wysokością niewiele ustępuje przylegającemu sześciopiętrowemu budynkowi.

REKLAMA

Opinia międzynarodowa nie ma wątpliwości, iż organizowane show ma być elementem propagandy sukcesu uprawianej przez prezydenta Aleksandra Łukaszenkę, który odbywające się od wielu miesięcy protesty przeciwko sfałszowanym wyborom prezydenckim chce przykryć dużym, głośnym i z rozmachem zorganizowanym przedsięwzięciem.

Na pieczołowicie budowanej od kilku dni scenie w sylwestrową noc o północy zostanie zaprezentowany spektakl świetlno-muzyczny zatytułowany „Koncert zimowy”. O godzinie 1.30 ma nastąpić piękny pokaz sztucznych ogni. Impreza zostanie powtórzona w Nowy Rok oraz w kolejny po nim dzień o godz. 18.

Portal Tut.by podał przybliżone koszty widowiska, które mają oscylować w granicach 430 tysięcy rubli białoruskich, co w przeliczeniu na złotówki daje kwotę ok. 620 tys. złotych.

REKLAMA

Niedawno uchwałę w sprawie udzielenia Białorusi kredytu w wysokości miliarda dolarów podjęła rosyjska Rada Ministrów. Radio Echo Moskwy podało, że Rosja i Białoruś w sprawie kredytu porozumiały się już w sierpniu. Całkowita suma pożyczki ma wynosić półtora miliarda dolarów, z czego miliard przekaże sama Rosja, a pół miliarda przekaże Łukaszence Euroazjatycki Fundusz Rozwoju i Stabilizacji.

Udostępnij: