„I tylko mnie jedno przenika do głębi, że mnie ku**a nikt nie przeprasza” – odważny spot przepełniony gorzką ironią

W sieci opublikowano spot promujący kampanię społeczną #RespectUS, będącą inicjatywą młodych Polaków, którzy nie chcą żyć w kłamstwie.

REKLAMA

Inicjatorzy kampanii wyznaczyli sobie za cel wyrażenie sprzeciwu wobec zakłamywaniu historii oraz ukazywaniu Polski i Polaków jako kata w czasie II Wojny Światowej. W #RespectUS zaangażowana jest Fundacja Wsparcia Rolnika Polska Ziemia, która nie tylko włącza się w inicjatywy lokalne, ale też często zabiera głos w sprawach ogólnopolskich, sprzeciwiając się wyprzedaży polskiej ziemi cudzoziemcom.

Spot kampanii przedstawia zakrwawionego, roztrzęsionego mężczyznę, który w imieniu Polaków przeprasza wszystkie narody, których historia splotła się w jakiś sposób z historią Polski. Niemców przeprosił za Grunwald czy „wuja Adolfa”. Rosjan za Sybir, wywózki Stalina i carską cenzurę. Szwedów za „potop”. Wyliczanka trwała długo, aż w końcu, dopalając nerwowo papierosa, spuentował swoją długą wypowiedź: –  I tylko mnie jedno przenika do głębi, że mnie ku**a nikt nie przeprasza.

REKLAMA