REKLAMA

REKLAMA

Roger Waters, legendarny muzyk i były lider Pink Floyd, często zabiera głos w sprawach politycznych. Gwiazda rocka nie od dziś nie ukrywa, że nie podobają mu się zmiany wprowadzane przez PiS w naszym kraju.

Podczas koncertów w Polsce w tym roku brytyjski muzyk zaprezentował autorską „listę neofaszystów”. Znaleźli się na niej Donald Trump, Viktor Orban, Marine Le Pen, Władimir Putin, Sebastian Kurz, Nigel Farage oraz… Jarosław Kaczyński. Na telebimie wyświetlano takie hasła jak „konstytucja” czy „uwolnijcie sądy”.

REKLAMA

Okazuje się, że Waters krytykuje prezesa PiS nie tylko przed polską publicznością. Pod koniec listopada na jego koncercie w Meksyku wyświetlono napis „Resist Kaczyński in Poland”, co można przetłumaczyć jako „Sprzeciwiajcie się Kaczyńskiemu w Polsce”. Zdjęcie z koncertu zamieściła na Facebooku obecna na nim Polka. Nie umknęło to uwadze rządzących. Sprawę skomentował w mediach społecznościowych minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.

„Podobno Roger Waters wezwał wczoraj w Meksyku do oporu przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu. Ja jutro wybieram się do Wąchocka i mam zamiar wezwać do oporu przeciwko Rogerowi”, zażartował na Twitterze polityk PiS.

REKLAMA

Pod komentarzem ministra Brudzińskiego pojawiło się wiele krytycznych komentarzy. Jeden z nich tak zirytował polityka, że nie zapanował nad emocjami, zmienił ton z żartobliwego na poważny i obraził legendarnego muzyka.

„Roger nie jest starym komuchem z personalnymi ambicjami skierowanymi w przywrócenie starych czasów i cofanie się w rozwoju”, stwierdził Kuba Spodniewski, robiąc wyraźną aluzję do zapędów Jarosława Kaczyńskiego.

REKLAMA

W odpowiedzi właśnie na ten wpis Brudziński zaatakował byłego muzyka Pink Floyd. „Roger Waters pewno nie jest starym komuchem, ale moim zdaniem na pewno jest starym #UsefulIdiots Putina”, ocenił minister. Opatrzone hashtagiem słowo użyte przez szefa MSWiA znaczy „pożyteczny idiota”.

https://www.facebook.com/malgosialenko/posts/10218066867093195


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA