Idzie wiosna! Bociany wracają do Polski!

Bociany, które zmierzają do Polski, to znak, że nadchodzi wiosna. Choć do końca kalendarzowej zimy zostało jeszcze ponad trzy tygodnie, to w przyszłym tygodniu ma być już zdecydowanie wiosennie, bo temperatura może już sięgnąć nawet kilkunastu stopni Celsjusza.

   

O tym, że bociany lecą do naszego kraju, wiadomo z nadajników GPS, które zostały umieszczone na niektórych ptakach. Osobniki przylatujące do województwa lubuskiego są już nad Izraelem. W zachodniej części Polski pierwsze bociany mają pojawić się około 19 marca. Pozostałe ptaki dotrą do nas w pierwszych dniach kwietnia.

Początek kalendarzowej wiosny przypada 21 marca, ale już teraz pogoda w niczym nie przypomina zimy. W niedzielę w zachodnich województwach termometry wskazywały 10 stopni Celsjusza i nie był to jeszcze rekordowo ciepły dzień w lutym. Uderzenie ciepła prognozowane jest na drugą połowę nadchodzącego tygodnia, gdy w czwartek temperatury na południowym zachodzie mają być prawdziwie wiosenne i wynosić aż 15 stopni Celsjusza.

   

 

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News