Ilu Polaków jest za przyjęciem imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki? Są wyniki sondażu!

Rząd Beaty Szydło i kierowane przez ministra Mariusza Błaszczaka Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji mają powody do zadowolenia. Okazuje się, że ekipa rządząca doskonale odczytała oczekiwania Polaków także w sprawie przyjmowania uchodźców.

   

Sondaż przeprowadzony na zlecenie MSWiA nie pozostawia złudzeń. Miażdżąca większość Polaków, bo aż 69 proc., uważa, że Polska nie powinna przyjmować imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, przy czym dwóch na pięciu badanych, czyli 42 proc., wyraża zdecydowany sprzeciw, a ponad jedna czwarta, dokładnie 27 proc., jest zdania, że raczej nie powinno się przyjmować imigrantów.

W ocenie ponad połowy Polaków obecność imigrantów z rejonów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej w naszym kraju zagrażałaby ich bezpieczeństwu. Takie obawy wyraziło aż 62 proc. ankietowanych.

   

Zwolennicy przyjmowania imigrantów do Polski są w zdecydowanej mniejszości. Jest to zaledwie nieco ponad jedna piąta Polaków, czyli 23 proc. Z tego 19 proc. raczej by ich przyjęło, a tylko 4 proc. zrobiłoby to na pewno.

W kwestii uchodźców nie ma zdania 10 proc. respondentów.

   

Badanie „Opinia Polaków dotycząca imigrantów” zostało przeprowadzone przez pracownię Kantar Public w dniach 9–10 listopada 2017 roku.

[poll id=”2″]

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News