Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla Małopolski i Podkarpacia. Najnowsze, zaktualizowane ostrzeżenia związane są z intensywnymi opadami deszczu, które nawiedzą ten rejon naszego kraju.

IMGW wydało komunikat o ostrzeżeniu I stopnia dla części województwa małopolskiego i podkarpackiego. Dokładnie chodzi o teren powiatów nowosądeckiego, gorlickiego, jasielskiego, krośnieńskiego, stryżowskiego, brzozowskiego, sanockiego, leskiego, bieszczadzkiego, przemyskiego, a także dla Nowego Sącza, Krosna i Przemyśla.

Według najnowszych prognoz meteorologów, na tych obszarach mieszkańcy będą musieli liczyć się z intensywnymi opadami deszczu. Mapy pogodowe wskazują, że ich prognozowana wysokość to 30-40 mm, zaś w niektórych, lokalnych miejscach mogą sięgnąć nawet 50 mm.

Każdorazowe ostrzeżenia I stopnia ze strony IMGW informują o możliwości wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które w konsekwencji mogą doprowadzić do powstania strat materialnych, a także zagrażać zdrowiu i życiu. Na terenach objętych ostrzeżeniem mogą się ponadto pojawić spore utrudnienia w ruchu drogowym i kolejowym. Instytut zaleca, aby na bieżąco śledzić informacje o kolejnych komunikatach.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę