W długi weekend nie zanosi się niestety na wymarzoną pogodę do grillowania na świeżym powietrzu i spacerowania. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę ostrzeżenia przed intensywnymi opadami deszczu. Alert pierwszego stopnia będzie w niedzielę obowiązywał w województwach: podlaskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, dolnośląskim, opolskim i w części woj. wielkopolskiego. Prognozowane są tam opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, a okresami bardzo intensywnymi.

IMGW ostrzega też przed silnym wiatrem w niedzielę w większości województw. Alerty pierwszego stopnia przed silnymi podmuchami wiatru wydano dla wszystkich województw oprócz woj. zachodniopomorskiego i lubuskiego. Synoptycy prognozują, że w niedzielę na tym obszarze wystąpi silny wiatr osiągający w porywach prędkość 80 km/h.

Meteorolodzy przestrzegają również przed silnym deszczem z burzami w trzech województwach: mazowieckim, łódzkim i lubelskim. Według IMGW wystąpią na tych obszarach silne opady deszczu, którym towarzyszyć będą burze z porywami wiatru nawet do 90 km/h. Ponadto lokalnie spadnie grad.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę