Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla kilku województw w związku z trudnymi warunkami pogodowymi. Na drogach w całej Polsce mogą wystąpić oblodzenia, opady śniegu i silny wiatr.

Najbardziej niebezpiecznym zjawiskiem może być oblodzenie dróg, które może wystąpić w województwach lubelskim, mazowieckim, wielkopolskim, warmińsko-mazurskim, pomorskim, podlaskim i łódzkim. Powodem takiej sytuacji jest wyraźny spadek temperatury, która przy gruncie może oscylować nawet w okolicach piątej kreski poniżej zera.

Synoptycy apelują o szczególną ostrożność i uwagę na drogach. Trudne warunki drogowe mogą wystąpić dziś wieczorem, w nocy oraz jutro nad ranem.

Na południu kraju pogoda również nie będzie rozpieszczać. W województwach śląskim, podkarpackim i małopolskim mogą wystąpić intensywne opady śniegu, dlatego IMGW dla tych obszarów wydało pierwszy stopień ostrzeżenia. W górach natomiast pokrywa śnieżna może wynieść około 10 centymetrów. Takie warunki potrwają do piątku, którym towarzyszyć ma silny wiatr, osiągający nawet 75km/h.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę