Internauci kpią z Krynickiej! Posłanka PiS nie potrafiła przeczytać kilku zdań!

O znanej z oburzających wypowiedzi o osobach z niepełnosprawnościami posłance PiS Bernadecie Krynickiej znowu zrobiło się głośno. Tym razem nie z powodu dosadnych wpisów w mediach społecznościowych czy starć z partyjnymi koleżankami, którymi parlamentarzystka ostatnio zasłynęła, ale w związku z przemówieniem, jakie wygłosiła podczas obchodów rocznicy Bitwy pod Wizną.

Posłanka PiS pojawiła się w weekend na uroczystościach upamiętniających bitwę określaną „Polskimi Termopilami”. Krynicka przygotowała z tej okazji wystąpienie, które miało nie tylko uświetnić obchody 80. rocznicy obrony odcinka Wizna, ale też wypromować posłankę w kampanii wyborczej.

Czytaj także:  Ponad 1500 nowych zakażeń. Nowe dane MZ

Pochodząca z Łomży polityk PiS przygotowała przemówienie, które zamierzała odczytać z kartki. Okazało się to jednak nadspodziewanie trudne. Krynicka się kilkukrotnie poprawiała, miała trudności z wymówieniem słowa „panteonu” i mówiła „panteneu”, a ziemię wiską (lub też wizką, bo stosuje się obie formy) określiła mianem ziemi wizneńskiej.

Czytaj także:  Ziemkiewicz: Ojciec Rydzyk żyje bardzo skromnie

Całość zarejestrowały kamery, a fragment nagrania pojawił się na Twitterze i doczekał się wielu zgryźliwych komentarzy.

„To jest ta nowa elyta?! Mój ty Boże… żal d… ściska”, napisał internauta Misiu Cz. „No. I mamy kandydatkę PiS na minister edukacji. Pasuje jak ulał”, skomentował Adam F. „Mark Twain mawiał « Lepiej wyglądać na idiotę niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości«”, podsumował wystąpienie Krynickiej użytkownik Twittera Tadeusz.

Czytaj także:  Poseł Czarnek z PiS: Małżonkowie, którzy razem się modlą, nie rozwodzą się

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.