Iran pracuje nad własną bronią jądrową. Izrael ujawnił ściśle tajne dokumenty!

REKLAMA

W poniedziałek wieczorem premier Izraela Benjamin Netanjahu ujawnił tajne dokumenty przechwycone przez izraelskie służby specjalne i wywiad amerykański, które potwierdzają, że Iran prowadzi prace nad własnym programem jądrowym. Według Tel Awiwu jest to złamanie obowiązującego porozumienia nuklearnego.

Zdaniem Netanjahu Teheran kłamie, zapewniając, że „nigdy nie miał broni nuklearnej”. – Iran ma tajny „projekt Amad”, by projektować, produkować oraz testować głowice bojowe – stwierdził premier Izraela. W jego ocenie władze w Teheranie wciąż „powiększają zasięg rakiet balistycznych”, które mogą przenosić broń jądrową.

REKLAMA

Netanjahu podkreślił, że porozumienie nuklearne umożliwia Iranowi łatwy rozwój programu atomowego. Izraelski premier uznał, że ten układ pozwolił Iranowi na nieograniczone możliwości wzbogacania uranu, że Iran kontynuuje rozwój pocisków balistycznych, a porozumienie poniosło porażkę w hamowaniu tajnych planów nuklearnych kraju.

W swoim wystąpieniu Benjamin Netanjahu zaprezentował filmy wideo oraz zdjęcia mające być dowodem na tajny irański program nuklearny. Izrael ma być w posiadaniu 100 tys. tajnych dokumentów, które „udowadniają irańskie kłamstwa”.

Udostępnij: