„Ja, prezes Kaczyński, będę głosował na Tuska”. Plakat o takiej treści wywiesiła w nocy z 31 października na 1 listopada na ogrodzeniu domu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego grupa o nazwie Lotna Brygada Opozycji.  W ten szczególny sposób uczestnicy happeningu postanowili przekonać lidera partii rządzącej do święta Halloween.

Aktywiści przebrani w upiorne stroje – wśród nich mężczyzna z nożem w głowie i osoba w masce z filmu „Krzyk” z kosą w ręku – po przyjściu pod dom Kaczyńskiego na warszawskim Żoliborzu wykrzykiwali „Cukierek albo psikus” i zawiesili na ogrodzeniu wspomniany plakat.

Po krótkiej chwili doszło do interwencji policji. Funkcjonariusze pytali zebranych, która osoba zawiesiła na ogrodzeniu plakat. Zdarzenie zostało zarejestrowane na filmie, który Lotna Brygada Opozycji zamieściła następnie na Twitterze.

Żadna z osób nie została jednak zatrzymana. Jak wyjaśniła asp. Kamila Szulc z komisariatu policji na warszawskim Żoliborzu, „policjanci na miejscu nie stwierdzili żadnego przestępstwa ani wykroczenia”. – Te osoby po prostu świętowały Halloween. Interwencja została zakończona, a od tamtej pory nie otrzymaliśmy więcej żadnych zgłoszeń o uszkodzeniu ogrodzenia – dodała.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę