Jacek Kurski nie kryje satysfakcji! TVP ogląda coraz więcej Polaków!

– Po raz pierwszy od 16 lat nastąpił wzrost oglądalności zarówno TVP1, TVP2, jak i całej grupy Telewizji Polskiej – powiedział we wtorek prezes TVP Jacek Kurski i zaznaczył, że TVP1 ogląda 25 proc. więcej widzów niż programy komercyjnych stacji telewizyjnych.

Na początku tego roku TVP zaprezentowała opracowany przez nadawcę i Szkołę Główną Handlową model oglądalności rzeczywistej – MOR. Wyniki tego nowego narzędzia do pomiaru widowni telewizyjnej bazują na danych z dekoderów telewizji kablowej. W ocenie Jacka Kurskiego, na podstawie pomiarów MOR można wywnioskować, że TVP1 ogląda 25 proc. więcej widzów niż programy komercyjnej konkurencji.

Według prezesa telewizji publicznej, informacja o wzroście oglądalności TVP została jednak w prasie branżowej „zupełne przemilczana”.

– Zamiast powiedzenia prawdy, Telewizję Polską spotyka wielokrotnie kampania zniesławień dotycząca rzekomego spadku oglądalności – podkreślił Kurski. Jednocześnie wyjaśnił, że pojawiające się w mediach informacje o spadku liczby widzów nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, a jedynie wynikają z przeniesienia widowni z TVP1 i TVP2 do TVP Info, gdzie, jak wytłumaczył prezes telewizji publicznej, „od zeszłego roku Wiadomości, Teleexpress, Panorama mają symultaniczną emisję”.

Udostępnij: