– Dla mnie najistotniejszym elementem jest sprawne funkcjonowanie państwa. W pełni zgadzam się z liderem Zjednoczonej Prawicy Jarosławem Kaczyńskim i ministrem Zbigniewem Ziobrą – wybory 10 maja powinny zostać przeprowadzone. Demokracja musi mieć swoje święto w postaci wyborów prezydenckich – powiedział w rozmowie z portalem wPolityce.pl Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu.

Polityk PiS stwierdził, że skoro „znaleźliśmy się w szczególnej sytuacji, wywołanej przez epidemię COVID-19”, to należałoby wybory przeprowadzić w inny sposób. – Głosowanie mogłoby się odbyć w formie korespondencyjnej. Jest to bezpieczna forma głosowania, dlatego jeszcze raz powtórzę, że wybory powinny się odbyć 10 maja – powiedział Ozdoba.

Zdaniem wiceministra klimatu zmiana terminu wyborów nie jest dobrym rozwiązaniem także z tego względu, że nie wiadomo, kiedy mogłoby ostatecznie dojść do elekcji prezydenckiej.

– Możemy sobie zadawać pytania, w jaki sposób przekładamy wybory i na kiedy je przekładamy. Dzisiaj nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie, co będzie za miesiąc czy dwa, jak sytuacja będzie się rozwijała – podkreślił polityk PiS i dodał: – Najlepszym wyjściem jest normalne przeprowadzenie wyborów w sposób adekwatny do sytuacji, a zatem poprzez bezpieczne głosowanie korespondencyjne.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę