Senator Prawa i Sprawiedliwości Jan Maria Jackowski skrytykował swoich partyjnych kolegów za uprawianie korupcji politycznej dla uzyskania przez partię rządzącą większości w Senacie.

– Próbuje się zmienić demokratyczny wynik wyborów parlamentarnych – powiedział w stacji Polsat News, odnosząc się do składanych senatorom opozycji propozycji objęcia stanowisk rządowych w zamian za przejście w izbie wyższej na stronę PiS, który wybory do Senatu przegrał.

 Według Jackowskiego uprawianie tego typu polityki „nie robi dobrego wrażenia na wyborcach PiS”.

Dwa dni temu okazało się, że senator Koalicji Obywatelskiej Robert Dowhan kuszony był teką ministra sportu w nowo formowanym rządzie Mateusza Morawieckiego. Skandal ten przypadkowo ujawnił w sobotę na antenie radia RMF FM prof. Waldemar Paruch, szef Centrum Analiz Strategicznych KPRM i jeden z współpracowników premiera Mateusza Morawieckiego. Sam Dowhan w wydanym oświadczeniu oświadczył, że przynajmniej w tej kadencji parlamentu nie wybiera się do żadnego ministerstwa, jego poglądy są stałe i nie ma zamiaru zawieść ludzi, którzy na niego głosowali w wyborach.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę