Karygodne zachowanie nauczyciela miało miejsce wczoraj w Zespole Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie. Wszystko nagrał jeden z uczniów. Nagranie pokazuje pedagoga bijącego po twarzy chłopca. Wszystkiemu przygląda się cała klasa.

Materiał wizualny jest co prawda nie najlepszej jakości, ale można jednak zobaczyć nauczyciela wstającego z krzesła i podchodzącego do kilku uczniów. Wówczas też kieruje w ich stronę słowa: „proszę państwa, uwaga, bo zrobię wam tresurę. Nie rozumiecie tego, co ja do was mówię?”

W tym właśnie momencie, gdy przywołuje klasę do porządku akurat jeden z uczniów pyta innego o długopis. To jak widać rozsierdziło nauczyciela i postanowił wymierzyć cielesną karę. – Nie rozumiesz tego? – zadaje pytanie, a potem uderza chłopca. Zaskoczony uczeń pyta „o co chodzi?”. Odpowiedź nauczyciela jest krótka i dosadna – „jak ci poprawię, to k… spadniesz”.

Tym skandalicznym wydarzeniem zajął się już starosta powiatu głogowskiego Jarosław Dudkowiak. – Sprawa trafiła do rzecznika dyscyplinarnego. Mam nadzieję, że zostanie wyjaśnione, dlaczego nauczyciel tak postąpił. Moim zdaniem nie powinien już uczyć w żadnej szkole, przynajmniej głogowskiej – poinformował dziennikarzy.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę