Porcelana
fot. pxhere.com

Porcelanowa zastawa wzbudza zachwyty gości i bez wątpienia jest jednym z najlepszych wyborów jeśli chodzi o estetykę. Niestety, ma jednak swoje wady. Porcelana jest bowiem bardzo krucha, przez co szybko się tłucze. Warto zatem zadbać o nią w odpowiedni sposób.

Najpierw usuwamy kurz

Posiadacze porcelanowych zastaw na pewno będą chcieli zaprezentować je na świątecznych stołach. Nie da się jednak ukryć, że zastawy takie są rzadko używane, w obawie przed potłuczeniem. Przed wystawieniem jej na stół warto zatem usunąć kurz, który osiadł na zastawie podczas przechowywania.

W tym celu delikatnie powinniśmy strzepać kurz z porcelany. Można to zrobić przy pomocy bardzo miękkiej, suchej szczoteczki. Po pozbyciu się powierzchownego kurzu, czas na dokładne umycie porcelany. W przypadku tego tworzywa lepiej nie korzystać ze zmywarki. Zdecydowanie lepiej jest wyczyścić porcelanę za pomocą poniższego sposobu.

Porcelanowe zastawy myjemy bardzo ostrożnie

Do dużej miski nalewamy ciepłą, ale nie gorącą wodę. Następnie dodajemy odrobinę soku z cytryny, ma on właściwości odkażające, a także doda nieco świeżego zapachu. Teraz ostrożnie możemy przejść już do mycia naszej zastawy. Najlepiej robić to przy pomocy miękkiej ściereczki. Pamiętajmy, aby do mycia nie używać żadnych silnych detergentów. Mogą one bowiem nieodwracalnie uszkodzić wzory, które zdobią naszą zastawę.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę