Jak naładować telefon 2 razy szybciej? Wystarczy 1 sztuczka

ładowanie smartfona
fot. Pixabay

Chyba każdy kiedyś zapomniał naładować swój telefon przed ważnym wyjściem. Jak poradzić sobie w sytuacji, gdy mamy do mniej czasu, niż zwykle? Sprawdź jak w mgnieniu oka naładować baterię w telefonie. Oto kilka cennych wskazówek.

REKLAMA

Zaopatrz się w kabel wysokiej jakości (ładowarkę typu speed/super charge/quick

Na długość ładowania baterii, w głównej mierze wpływają kable, którymi przepływa energia do telefonu. Tak więc różnica w jakości między dwoma kablami może być znacząca. W środku pojedynczego przewodu do ładowania są umieszczone 4 oddzielne kable – czarny, zielony, czerwony oraz biały. Zielony i biały kabel odpowiadają za przesyłanie danych, natomiast czarny i czerwony służą do ładowania.

Zwyczajne, tanie kable używają konfiguracji 28 AWG, a więc ładowanie nimi smartfona przebiega znacznie wolniej. Jeżeli chcesz sprawdzić swój przewód pod względem efektywności ładowania, zainstaluj jakąkolwiek aplikację, która to mierzy (a jest ich mnóstwo).

Unikaj ładowania bezprzewodowego

Ten sposób ładowania jest wygodny, a zbędne kable nie plączą się pod nogami. Ale jeśli szybkość ładowania ma dla ciebie największe znaczenie, to musisz go unikać. Korzystając z bezprzewodowego ładowania, musisz liczyć się z tym, że będzie ono przebiegać nawet o 50% wolniej niż przez kabel – tak przynajmniej wynika z badań.

REKLAMA

Użyj gniazda ściennego

Ładowanie telefonu przez port USB w komputerze czy aucie jest mniej efektywne. Przeważnie tego typu porty oferują tylko moc wyjściową 0,5 A, a więc wtedy nawet ładowarka quick charge okaże się bezskuteczna.

Powinieneś wiedzieć, że niektórzy eksperci nie zalecają zbyt częstego używania ładowarek typu quick charge. Dlaczego? Prawdopodobnie źle wpływają one na żywotność baterii, a w związku z tym na telefon.

Część osób jednak uważa, że oddziaływanie to jest znikome lub, że nie ma to zupełnie znaczenia. Jednak wszyscy specjaliści potwierdzają, że nie możemy doprowadzać do tego, by baterie w naszych smartfonach rozładowywały się do zera. Ponadto powinniśmy unikać także ładowania komórek na 100%. Oba przypadki nie służą żywotności baterii, ale raczej nie pogorszą działania telefonu.

REKLAMA

A tutaj przeczytasz o tym, jak zwiększyć zasięg Wi-Fi w swoim domu.

Podziel się: