„Jak rozpoznać Żyda”. Tygodnik z taką instrukcją znalazł się w sejmowym kiosku!

– Na terenie Sejmu sprzedawany jest tygodnik „Tylko Polska” z instrukcją „Jak rozpoznać Żyda”. Apelujemy do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, aby wyjaśnił, jak to możliwe, że tego typu pismo jest propagowane w polskim parlamencie – powiedział w środę na konferencji prasowej poseł PSL-UED Michał Kamiński.

Parlamentarzysta pokazał egzemplarz pisma, które jest sprzedawane w sejmowym kiosku z prasą. „Nazwiska, cechy antropologiczne, sposób wysławiania się, prezencja, cechy charakteru, metody działania, działanie dezinformacyjne. Jak ich zwyciężyć? Tak dalej być nie może!”, można przeczytać w tygodniku „Teraz Polska”.

– Uznaję za absolutny skandal, że w polskim Sejmie takie plugawe pisma, jak wyjęte z nazistowskich gazetek, są sprzedawane – oświadczył z oburzeniem Kamiński.

Czytaj także:  Spada poparcie dla Andrzeja Dudy

Poseł PSL-UED zażądał od marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego wyjaśnień, dlaczego tego typu treści są rozprowadzane na terenie parlamentu. W ocenie Michała Kamińskiego w żadnym europejskim parlamencie nie powinno być miejsca dla pisma, które, jak stwierdził, ma „charakter antysemicki”.

Do sprawy odniósł się w mediach społecznościowych dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka. „Kioski w Sejmie obsługuje RUCH S.A., odpowiadający za dobór tytułów. Osoby sprzedające prasę nie są pracownikami ani współpracownikami Kancelarii”, napisał na Twitterze.

Nie zostawię tego tak po prostu.Jawny antysemityzm sprzedawany w kiosku Sejmu RP.

Opublikowany przez Michała Tomasza KAMIŃSKI Środa, 13 marca 2019

 

https://twitter.com/AndrGrzegrzolka/status/1105801985553559553

Komentarze