Jak skutecznie wyczyścić brudne palniki kuchenki gazowej?

Jak skutecznie wyczyścić brudne palniki kuchenki gazowej?
fot. screen Youtube / Trop Facile !

Chcesz tanio, błyskawicznie i przede wszystkim skutecznie wyczyścić palniki w kuchence gazowej? Przyda ci się biały ocet. Ten kluczowy artykuł sprawdzi się świetnie, dzięki niemu palniki będą czyste, co dodatnio przełoży się na ich sprawność. Skorzystaj z poniższej domowej techniki mycia tego elementu kuchenki.

REKLAMA

Efektywne sposoby na wyczyszczenie palników kuchenki

Domowym skutecznym środkiem, który doskonale poradzi sobie z zabrudzeniami na palnikach, jest biały ocet. Systematyczne stosowanie prostej mieszanki pozwoli utrzymać ten przedmiot w należytym stanie.

Trik jest prosty. Należy zagotować wodę z octem w proporcjach 1:3. Po upływie 5 minut spędzonych w takiej płukance palniki powinny lśnić czystością. Jeżeli widoczne są na nich nieznaczne zabrudzenia, można się ich pozbyć, np. stosując płyn do mycia naczyń albo niewielką ilość octu. Można je także zwyczajnie wyczyścić ostrzejszą myjką. Warto pamiętać, aby starannie osuszyć tak potraktowane palniki. Inaczej pozostałości wody mogą sprawić, że elementy szybciej pokryje rdza, co może potem utrudnić swobodny przepływ gazu.

REKLAMA

O czym jeszcze pamiętać?

Łatwo brudzą się nie tylko palniki, ale także kratka kuchenna – ją też należy regularnie czyścić. Jeśli brud jest naprawdę oporny, wtedy można sięgnąć po bardziej inwazyjne środki, a mianowicie amoniak spożywczy. Należy włożyć element do hermetycznej torby i wsypać dwie łyżeczki tego składnika, całość pozostawić na noc. Po tym czasie należy obowiązkowo założyć rękawiczki ochronne i kratkę dobrze opłukać pod bieżącą wodą. Jeśli jednak nie chcecie korzystać z tak radykalnej metody, użyjcie sody oczyszczonej i soli.

Spraw, by powstawało więcej takich artykułów!

Podziękuj za artykuł

Udostępnij: