Mieszkanie
YouTube | Kahvihuone8487

W sezonie grzewczym praktycznie każdy z nas musi się borykać z problemem suchego powietrza w mieszkaniu. Niestety, zjawisko takie nie jest dość przyjemne szczególnie dla naszego zdrowia. Suche powietrze powoduje bowiem, że nieustannie borykamy się z chrypką, zaczerwienieniem oczu, przesuszeniem błon śluzowych czy nawet z bólem głowy. Jak temu zaradzić?

Wypróbuj ten sposób

Aby powietrze w naszym mieszkaniu zyskało odpowiednią wilgotność, nie musimy inwestować w drogie, firmowe nawilżacze do powietrza. Wystarczy, że skorzystamy z niezwykle prostego i praktycznie darmowego sposobu. Wystarczy, że pranie, które z reguły rozwieszamy na suszarce, powiesimy na nagrzanym kaloryferze. W ten sposób para z powodzeniem nawilży powietrze w naszym mieszkaniu.

Innym sposobem jest skorzystanie z garnka napełnionego wodą. Naczynie stawiamy na kuchence i gotujemy. Dzięki temu para wodna, która wydziela się podczas gotowania wody idealnie nawilży powietrze w kuchni.

Przywrócenie wilgotności w mieszkaniu jest banalnie proste

Aby utrzymać odpowiednie nawilżenie naszego mieszkania warto jest także pamiętać o systematycznym wietrzeniu wszystkich pomieszczeń. Szczególnie warto jest czynność tę powtarzać podczas opadów deszczu oraz śniegu, bowiem właśnie wtedy wilgotność powietrza na zewnątrz jest bardzo wysoka, co przełoży się na poprawę wilgotności w naszym mieszkaniu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę