Jak oddzielić żółtka od białek

Porady kulinarne z internetu często wydają się być zrozumiałe. Jednak oddzielanie żółtek od białek wcale nie jest tak banalnie proste jak się wydaje, ale na szczęście jest na to genialny sposób! 

Najbardziej znanym i często praktykowanym sposobem jest rozbicie jajka na dłoń, a następnie odczekanie, aż białko całe swobodnie przepłynie przez palce. Wtedy żółtko zostaje na ręce.

Drugim sposobem jest przerzucanie żółtka pomiędzy połówkami skorupki, aż białko wypłynie w całości do miski. Te sztuczki zna każdy, ale pewien TikToker podzielił się niezwykłym sposobem na jeszcze łatwiejsze oddzielenie żółtka od białka.

Jak szybko oddzielić żółtka od białek? Prosty sposób

TikToker @rightguysaldireviews pochodzący z Wielkiej Brytanii publikuje na swoim profilu różne kulinarne triki. Ostatnio podzielił się sztuczką na szybkie oddzielenie żółtka od białka. Wystarczy tylko kromka chleba.

 Co musisz zrobić? Najpierw potrzyj palcem wskazującym i kciukiem środek chleba, a następnie chwyć delikatnie żółtka dwoma palcami i przenieś do innej miski.

Zobaczcie filmik autora, jak oddzielić żółtka od białek!

@rightguysreview

#egghack #hack #eggs #viral #fyp #lifehack been doing this for years #rightguysaldireviews #rightguys® #magic #duet #goviral

♬ original sound – Official Right Guys Reviews®

Inni użytkownicy TikToka próbowali odtworzyć ten sposób na swoich filmikach. Pewnie zastanawiacie się, jak to działa? Prawdopodobnie dzieje się tak ze względu na to, że chleb zabiera palcom swoją naturalną wilgoć. A z racji tego, że palce człowieka są miękkie, a na ich powierzchni skóry nie ma niczego, co mogłoby zahaczyć żółtko, dlatego warto wykorzystać je do oddzielenia żółtka od białka.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!