Dracena
fot. pixabay.com

Dracena to jedna z najczęściej spotykanych roślin. Wiele osób decyduje się na jej zakup ponieważ wygląda dość egzotycznie, a do tego jest bardzo tania. Niestety, roślina ta bywa kapryśna i często nie chce kwitnąc w warunkach, jakie panują w naszych mieszkaniach. Warto wtedy wypróbować ten skuteczny sposób.

Te czynniki są niezwykle ważne

Dbając o dracenę szczególnie ważne jest zwrócenie uwagi na kilka czynników. Przede wszystkim chodzi o temperaturę oraz sposób podlewania. W pomieszczeniu, w którym uprawiana jest dracena, temperatura nie powinna wynosić mniej niż piętnaście stopni. Warto także ustawić dracenę w taki sposób, aby miała nieustanny dostęp do promieni słonecznych.

Jak wspomniano wcześniej, bardzo ważne jest także podlewanie rośliny. Robimy to tylko wtedy, kiedy ziemia w doniczce jest już sucha. Zbyt duża wilgoć powodować będzie gnicie korzeni, jednak zbyt rzadkie podlewanie doprowadzi do gubienia liści.

Wykonaj ten nawóz i regularnie podlewaj roślinę

Niezwykle ważne jest także nawożenie naszej rośliny. W przypadku draceny świetnie sprawdzi się produkt, który na pewno mamy w naszej kuchni. Mowa tutaj o żelatynie. Łyżkę produktu rozpuszczamy w jednej szklance gorącej wody i dokładnie mieszamy. Kiedy żelatyna całkowicie się rozpuści, dodajemy jeszcze trzy szklanki wody. Takim nawozem podlewamy dracenę. Żelatyna jest bogata w azot, dzięki czemu nasza roślina będzie zdrowa i w mig pojawią się na niej nowe liście.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę