Skarpetki
fot. pixabay.com

Skarpetki to bez wątpienia jeden z elementów garderoby, który narażony jest na największe zabrudzenia. Szczególnie wielbiciele białych skarpetek nierzadko mają problem, aby skutecznie je doprać. Kiedy chodzimy po domu w samych skarpetkach, nieustannie zbieramy na nich brud oraz kurz. Jak sprawić, że znów będą śnieżnobiałe?

Jak skutecznie uprać skarpetki?

Na samym początku musimy dobrze przygotować skarpetki do prania. Wywijamy wszystkie na prawą stronę, a także pozbywamy się powierzchownego kurzu. Teraz przygotowujemy mieszaninę, która w mig pomoże nam uporać się z plamami.

Sprawdź ten skuteczny sposób

Pół litra zimnej wody mieszamy i jedną szklankę octu dokładnie ze sobą mieszamy. Tak przygotowany płyn równomiernie wylewamy na skarpetki i pozostawiamy na nich przez około pół godziny. Możemy także zamoczyć skarpetki w roztworze. Po tym czasie umieszczamy je w pralce i nastawiamy odpowiedni program. Po zakończeniu cyklu prania nasze skarpetki będą jak nowe. Ocet usunie nie tylko zabrudzenia, ale także skutecznie pozbędzie się bakterii oraz zmiękczy tkaninę.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę